بخششی تا آسمان
دلمشغولی‌های وقفی حسین ژولیده
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 11 بهمن 1394 توسط حسین ‍ژولیده | نظرات ()

امام خمینی (رحمه الله علیه)، بزرگ مردی الهی بود که نمونه‌ای عینی را از انسانیت به نمایش گذاشت. مجسمه اخلاق اسلامی بود. خصوصیات او در رفتار، گفتار و تمام جوانب زندگی، چنان استثنایى و ممتاز و بى‏نظیر بود که هر آزاده‌ای را جذب خود نمود. در تمام عرصه‌ها همچون خورشیدی می‌درخشید و نمایشگری جامع و کامل از سیره عملی اهل بیت علیهم السلام بود که به تعبیر امام خامنه‌ای (حفظه الله) « حقاً و انصافاً پس از پیامبران خدا و اولیاى معصومین، با هیچ شخصیت دیگرى قابل مقایسه نبود»

با سلاح ایمان و چراغ بصیرت، پرده های ظلمت شاهنشاهی را کنار زده و کاخ استبداد را بر سر زورگویان خراب نمود. در میدان مبارزه و مجاهده، همچون فرمانده‌ای مقتدر و برای امتش، پدری مهربان و دلسوز بود. بنده‌ای بزرگ بود که افکار بلند او، چراغ راه امت هاست که پیروی از آن، راه روشن سعادت و به خدا رسیدن را فراروی آنان قرار می‌دهد.کلام عمیق او، ترجمه قرآن و برگرفته از کلام اهل بیت علیهم السلام بود.
برای همین است که دشمنان و بدخواهان انقلاب از نام و یاد امام خمینی
(ره) وحشت دارند و با هزار مکر و حیله درپی فراموش نمودن مکتب خمینی هستند.

ازاین رو، می‌بایست یاد و نام آن بزرگ مرد الهی، سیره و منش زندگانی آن انسان وارسته، برای همیشه میزان و چراغ راه قرار گرفته و زنده و پویا باقی بماند. باید هشیار بود و از این مکتب پاسداری نمود تا منحرفان و نااهلان نتوانند در راه امام تردیدی وارد و غباری بر افکار بلند او بنشانند.

برای ماندگار نمودن و ترویج مکتب امام روح الله (ره) ، باید کاری ماندگار و همیشگی انجام داد و چه کاری بهتر از وقف.


وقف برای ترویج فرهنگ امام (ره) ، اقدامی همیشگی برای توسعه و ترویج افکار ملکوتی آن بزرگوار است که می‌تواند عَلَم مکتب امام را تا قیامت برافراشته نگاه داشته و چراغ راه خداجویان و آزادیخواهان جهان گردد.

وقف برای امامی که خود را وقف خدا و هدایت انسان ها نمود، هرچند کاری کوچک و ناچیز است، اما باعث می شود که یاد و نام آن عزیز سفر کرده، تا قیامت زنده و ماندگار گردد. وقف برای امام خمینی، ترویج فرهنگ و مکتب او را به تکلیفی شرعی تبدیل می‌کند که می‌بایست تا هنگامی که موقوفه پابرجاست، صورت گیرد.

با وقف برای ترویج سیره حضرت امام(ره) ، می‌توان افکار ، گفتار و سیره عملی ایشان را در قالب‌های مختلف، از کتاب و نشریات گرفته تا برنامه‌های صوتی و تصویری، از برگزاری کلاس‌های معرفتی گرفته تا مسابقه‌های مختلف فرهنگی و هنری و... برای همگان به نمایش گذاشت. با وقفی اینچنینی حتی می‌توان نام و یاد خمینی‌کبیر(ره)  را فراتر از مرزهای کشورمان کشاند و ملت‌های دربند ظلم و ستم را با این منادی آزادیخواهی و مبارزه با ظلم و ستم آشنا نمود.
طبقه بندی: وقف، ولایت و امامت،  وقف، مبارزه با استکبار،  وقف و انقلاب اسلامی، 
برچسب ها: وقف برای ترویج مکتب امام خمینی، وقف برای نشر افکار حضرت امام، وقف برای بنیانگذار انقلاب،
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.:
By Ashoora.ir & Blog Skin :.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic