بخششی تا آسمان
دلمشغولی‌های وقفی حسین ژولیده
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 بهمن 1395 توسط حسین ‍ژولیده | نظرات ()

عجله کنید! فرصت را از دست ندهید. همین الان به خیل مدافعان حرم بپیوندید. راه دفاع از حرم برای همه باز است و هرکسی می تواند به این افتخار نائل شود. پس تا دیر نشده و وقت باقی است بشتابید! مگر نمی بینید دشمنان سعودی- صهیونیستی عزم خود را جزم کرده اند تا اثری از حرم که نماد محبت شیعه به اهل بیت علیهم السلام است، نمانَد! پس بیایید و هرکس در حد توان خود به دفاع از حرم و حریم اهل بیت علیهم السلام قیام کند.

امروزه دشمنان خاندان وحی و نبوت، در گوشه ای با بمب و موشک بعضی از بقاع متبرکه اولیاء الهی را تخریب کرده و تصیمیم جدی به اهانت به دیگر حرم‌ها را دارند که با مقاومت سربازان حیدرکرار و رهروان علمدار کربلا، بینی‌شان به خاک مالیده شده و تا عاشقان زینب سلام‌الله‌علیها نفس می کشند، جرأت نزدیک شدن به حرم آن بزرگ بانوی مقاومت را پیدا نخواهند کرد. اما همین دشمن وهابی و صهیونیستی، بیکار ننشسته و مشغول به تخریب دیگر حرم هاست. اما این بار با روش و سلاحی دیگر. شیاطین اگر در سوریه با سلاح تانک و توپ آمدند و با مقاومت مدافعان حرم روبرو شدند، در جبهه ای دیگر با سلاح شبهه، تردید و تمسخر به حرم های مطهر اهل بیت و امامزادگان هجوم آورده و قصد دارند راه توسل و عشق ورزی به اهل بیت علیهم السلام را مسدود کنند. هدف پلیدشان در هر دو جبهه، یکی است و تنها شیوه و ابزار جنگشان تغییر کرده است. هدف از بین رفتن یاد خدا و توجه به محبوبان خداست. اما شیوه جنگشان در یکی نظامی و در دیگری فرهنگی است. سلاحشان در یک جبهه تیر و تفنگ است و در جبهه دیگر قلم، فیلم و فضای مجازی است.

پس باید تمام حواسمان جمع باشد. نکند شرمسار مدافعان حرم شویم! در جبهه نظامی، مدافعان حرم، جانشان را

سپر بلا کنند و حرم را از گزند حوادث حفظ کنند اما، خدایی ناکرده در جبهه غبار آلود شبهات، ما قافیه را ببازیم و حرم ها را تنها بگذاریم.

باید به این نکته هم توجه نمود؛  همانگونه که برای مقابله نظامی با مهاجمین حرم، تخصص ها و ابزار مختلفی از سوی مدافعین حرم به کار گرفته می شود، در تهاجم فرهنگی به مسئله زیارت و حرم نیز می بایست از تخصص ها، افراد مختلف و ابزار گوناگونی برای دفاع استفاده نمود. اگر خود را مدافع حرم می دانیم، می بایست با تمام وجود و با تمام امکانات به دفاع از این حریم بپاخاسته و هیچ شخص و ابزاری را دست کم نگیریم.

در این جهاد مقدس، خادمان و خیران سلامت نیز می توانند نقشی بی بدیل ایفا نموده و به نوبه خود خدمتی بزرگ به آستان مقدس امامزادگان بنمایند.

جامعه پزشکی و متولیان سلامت، می توانند با برگزاری اردوهای جهادی و برپایی خیمه های سلامت در جوار بقاع متبرکه امامزادگان، سنگری شفابخش بنا کنند و به مداوای جسم بیماران پرداخته و اینگونه به آستان جانان نیز خدمتی گرانمایه ارائه دهند که هم فال است و هم تماشا. هم خدمتی خالصانه به بیماران است و هم تلاشی ارزشمند برای ترویج فرهنگ زیارت.

البته مومن زیرک و باهوش است. از تیزبنی و ذکاوت خود در میدان دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام نیز بیشترین استفاده را می کند. خوب می داند که مجاهد فی سبیل الله تا موقعی که خطر هجوم دشمن وجود دارد در میدان می ماند و به پاسداری می پردازد. اینجاست که با درایت می تواند دفاع از حرم را جاودانه کند و اجر مجاهدت خود را تا قیامت امتداد بخشد. راه این کار نیز وقف است. وقف راهی برای جاودانه نمودن انگیزه و نیت های خدایی است. با وقف برای ترویج فرهنگ زیارت، می توان تا قیامت قلوب مومنین را به سمت و سوی بقاع متبرکه سوق داد. با چنین وقف می توان دلهای خداجویان را با ابزار مختلف با چرایی و آثار گرانسنگ زیارت امامزادگان آشنا نمود. با وقف برای زیارت، می توان مسیرهای رسیدن به زیارت را برای همگان هموار و غبار مهجوریت و غربت از روی بقاع متبرکه پاک کرد.

در این راه افراد مختلف با مشاغل گوناگون و با توانایی مالی مختلف می توانند به میدان بیایند و دست به کار شوند. آنکه زمین دارد زمینش را هدیه کند، آنکه پول دارد ابزار ساخت و ساز را فراهم کند. بنّا، نجّار، جوشکار و...  هرکدام به فراخور تخصص خود می توانند از حرفه خویش مایه بگذارند و دست به کار شوند. همه و همه دست در دست هم دهند، ملکی را بسازند و برای رونق یافتن بقعه امامزاده درمانگاهی ساخته و وقف کنند. اینجاست که حتی جامعه پزشکی و خیرین سلامت هم می توانند به میدان آمده و با تهیه و وقف تجهیزات پزشکی، و اختصاص بخشی از وقت خود برای خدمت در دارالشفای امامزاده، گامی مهم برای توسعه فرهنگ زیارت بردارند.

باور کنیم تا شدن تنها یک قدم راه است. می شود در کنار هر امامزاده یک درمانگاه ساخت و دارالشفای روح را با دارالشفای جسم پیوند زد.

پس بیایید با خدمت به بقاع متبرکه و قبور مطهر امام زادگان، به دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام پرداخته، نام خویش را در زمره مدافعان حرم آل الله ثبت نموده و با جان و مال خویش به سوی عمران و آبادانی و زیارت این اماکن مقدس بشتابیم.

یادمان باشد؛ حرم های مقدس امامزادگان، کانون توحید و خداپرستی و محل انتشار معارف اهل بیت و قرآن هستند. قبور مطهر عاشقان خدا، محل ابراز عشق و توجه به خداست. بقاع متبرکه، خانه هایی از جنس نور هستند که زائرین خود را به سمت و سوی خداباوری و دینداری سوق می دهند. سنگرهای مستحکمی هستند که می توانند پناهجویان خود را هدایت و سایه شوم وسوسه های شیاطین را از سر آنها کم کنند. از این رو خدمت و زیارت این اماکن مقدسه، نشانه عشق به خدا و اولیاء الهی است.توجه به قبور مطهر پاره‌های تن پیامبراعظمصلی‌الله‌علیه‌وآله،توجه و محبت به پیامبر و اهل بیت علیهم السلام است.
طبقه بندی: وقف و درمان،  وقف و اهل بیت علیهم السلام، 
برچسب ها: وقف برای زیارت، وقف درمانگاه،
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.:
By Ashoora.ir & Blog Skin :.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات