تبلیغات
بخششی تا آسمان - فراتر از سنگر
بخششی تا آسمان
دلمشغولی‌های وقفی حسین ژولیده
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 17 اسفند 1391 توسط حسین ‍ژولیده | نظرات ()

وقتی دشمن روز به روز مجهز می شود، تاکتیک حمله اش را تغییر می دهد، یا با سلاح های جدیدی وارد میدان مبارزه می شود، باید به فراخور نقشه، توان وسلاح های دشمن، خود را تقویت نمود تا در میدان کارزار شکست نخوریم.

در گذشته دشمنان با شمشیر و تفنگ و یا با سلاح های مجهزتر به میدان کارزار با اسلام هجوم می آوردند. اما امروز بدون لشگرکشی و بدون هیچ سروصدایی با لشگریانی نامریی و نامحسوس به دل و فکر جامعه اسلامی هجوم آورده اند. آنان خوب فهمیده اند که برای غلبه بر مسلمین باید مرکز فرماندهی را مورد هجوم قرار دهند. وقتی بتوانند فکر مردم را عوض کنند، اعتقاداتشان را سست نموده و مدیریت قلب و افکار به دست گیرند، به مطلوب خود رسیده اند؛ چرا که مدیریت افکار یک جامعه مدیریت اعمال و افعال آنان را درپی دارد.

امروز دشمنان برای رسیدن به این هدف وارد عرصه شده و با ابزارهای جدید و مدرنی به جوامع اسلامی هجوم آورده اند. هر چه زمان هم جلوتر می رود ابزار تهاجمی آنان نیز خطرناکتر، به روزتر و پیشرفته تر می گردد.

طبیعی است که در مقابل این هجوم گسترده و خاموش نباید دست روی دست گذاشت و نظاره گر بود. غیرت دینی اجازه نمی دهد که انسان مسلمان خاموش بنشیند و تماشاچی باشد.


غیرت دینی، مسلمان را به دفاع و مقابله به مثل فرا می خواند. باید در مقابل این هجوم دشمنان به آنان حمله ور شد. باید برای دفاع، سنگرهای آنان را یک به یک فتح نمود. اما این کار نیاز به سلاح و ابزارهای جدید و مدرن دارد. تنها با سلاح های قدیمی و سنتی نمی توان مقابله کرد. باید به وسایل و ابزار نوین مجهز شد. باید علاوه بر حفظ شیوه های سنتی تبلیغ دین، پاسخ به شبهات ، تبیین و زیبایی های دین و مکتب در قالب های جدید ارائه گردد تا بتوان مدیریت بخش قابل توجهی از افکار جامعه را در دست گرفت.

برای مبارزه با دشمنان یکی از ضروری ترین مسائل، مسئله پشتیبانی مادی نبرد است. اگر پشتیبانی مادی وجود نداشته و یا ضعیف باشد تجهیز به وسایل مدرن سخت و احتمالا امکان پذیر نمی باشد. در هر نبردی باید عقبه مادی مناسب و درخوری داشته باشد تا در سریعترین زمان ممکن به تهیه وسائل مورد نیاز و تجهیز رزمندگان پرداخت.

از دیگر رو، مبارزه و نبرد با دشمنان، تا ظهور منجی بشریت عجل الله تعالی فرجه،که پرچم مبارزه را به دست میگیرد، ادامه دارد، لکن قالب های مبارزه تغییر می کند. امروز یکی از میدان های جنگ، فضای سایبری، رسانه، ماهواره و... ابزاری از این دست است و فردا نیز ابزارها پیچیده تر و جدیدتر. از این رو باید برای پشتیبانی مادی و پیروزی در این میدان کاری ماندگار کرد. باید سرمایه ای جاودان، برای تبلیغ دین در قالب ابزار جدید و نوین کنار گذاشت.

این کار ماندگار و سرمایه جاودان "وقف" است. با وقف برای ترویج دین بوسیله ابزار نو و جدید می توان تا قیامت در زمره حامیان دین قرار گرفت. می توان با وقف نمودن به این شیوه، در هر زمینه جدیدی که پیش آید برای تبلیغ دین و مبارزه فرهنگی با دشمنان استفاده نمود.

امروزه استفاده از پیامک در بین جامعه بسیار رایج شده است، و انس با آن، ذهن بسیاری از مردم را به خود مشغول کرده است و سالانه هزینه های بسیار زیادی صرف استفاده از این ابزار می شود. از سوی دیگر بسیاری از پیامک ها فاقد محتوای مناسب بوده و یا ممکن است حاوی مطالب خرافی و گمراه کننده باشد.دشمن هم در راه اهداف شوم خود کمال استفاده را از این وسیله نموده و هر شبهه ای را که بخواهد مستقیم به ذهن مخاطبان القا می کند. از این رو  می توان با وقف برای ترویج دین در شکل های مدرن، از فضای پیامک برای علم آموزی و ترویج دین بهره برد.

فضای سایبری و مجازی نیز که مخاطبین زیادی را به خود اختصاص داده، اگر با موقوفاتی که به نیت ترویج دین در قالب های جدید هستند، حمایت شوند، می تواند فضای تبلیغی چهره به چهره را افزایش دهد. و این همان مطالبه ای است که فرماندهی کل قوا امام خامنه ای از مسئولیین مربوطه خواسته و فرمودند: اکنون عرصه های متعددی برای وقف وجود دارد که از جمله آن... ترویج دین به شکل های مدرن است.
طبقه بندی: وقف و فضای مجازی،  وقف برای حمایت از علم و دانش،  وقف و ترویج معارف اسلامی، 
برچسب ها: وقف برای تبلیغ دین به شیوه های مدرن، تبلیغ دین در غالب های جدید،
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.:
By Ashoora.ir & Blog Skin :.