تبلیغات
بخششی تا آسمان - تیر وقف در قلب استکبار
بخششی تا آسمان
دلمشغولی‌های وقفی حسین ژولیده
نوشته شده در تاریخ شنبه 10 فروردین 1392 توسط حسین ‍ژولیده | نظرات ()

قدس شریف حریمی الهی و مقدس است که افتخار قبله اول بودن را دارد. به خود می بالد که بهترین مخلوق خدا همراه با یارانش به سوی او نماز اقامه کرده اند.

در وصف عظمتش همین بس که در شب معراج، سکوی عروج پیامبر خاتم صلی الله علیه و آله به آسمان ها بود و در زمان ظهور آخرین حجت الهی، محراب نماز او.

بیت المقدس، محل بعثت بسیاری از انبیاء است. سرزمینی از نور است که پیامبران بزرگی در آن آرمیده اند.

قدس از شعائر و نشانه های بزرگ الهی است.اما اکنون این حلقه وصل دردمندان و این آرمان آزادیخواهان در بندِ سفاک ترین انسانها قرارگرفته است. تمام کفر و شرک با پشتیبانی از رژیمی خونخوار و جنایتکار آمده اند که این نشانه الهی را نابود کنند. از این روست که تمام مسلمین جهان وظیفه دارند به دفاع از آن برخیزند و با جان ودل برای آزادیش قیام کنند. چرا که قدس تنها یک مسجد نیست که روزگاری قبله اهل دل بوده، از همان ابتدا نماد مقاومت و مبارزه با شیاطین بوده است. پایگاه نبرد و خط مقدم جهاد با کفار است. قدس تنها یک مکان در گوشه ای ازجغرافیای زمین نیست، بلکه میعادگاه مجاهدان الهی در نبرد با شیطان است،میدان آزمون و آزمودن مردان خداست. محل تلاقی لشگریان حق و باطل است. محل شناخته شدن مردان از مردنمایان است. لذا هر که دل در گرو جهاد الهی دارد، هرکه می خواهد خدا را یاری رساند، تقویت و حمایت از این پایگاه رفیع را نشانه می رود. افسوس که راه بذل جان برای رها سازی این قبله باز نیست تا پروانه وار گِرد آن شمع محصور، جان را نثارش کنیم.

چه می توان کرد. چاره چیست؟


باید توجه نمود که باب جهاد هیچگاه بسته نمی شود. می توان با جهاد مالی به حمایت از این قبله نخست پرداخت، آن را تقویت نمودو به مجاهدان قدس شریف، امید و روحیه ای تازه بخشید. با بنیه مادی می توان به حفظ ، نشر و ترویج ارزش های قدس پرداخت و آن را به همه جهانیان معرفی نمود.

اما بهتر است برای اهتزاز پرچم عبودیت در مسجدالاقصی، پشتوانه مالیِ مداوم ایجاد نمود تا این حرکت جهادی تا زمان ظهور و حکومت صالحان ادامه یابد. آن هنگام که امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، رخ بنماید و عیسای نبی نماز خود را به امامت مولایمان در مسجدالاقصی اقامه کند.

راه تداوم حمایت های مادی را نیز پیشوایانمان با گفتار و رفتار خویش به ما آموخته اند. وقف راه جاودانه بودن و جاودانه نمودن است.

مگر نه این است که برای هر مسجدی موقوفه هایی است که هزینه هایش را تامین نماید. اکنون اگر کسی می خواهد در زمره آبادگران مساجد قرار گیرد و برای عمران مسجدی قدم بردارد و وقفی نماید،چه مسجدی بهتر و شریفتر از مسجدالاقصی. که هم مهد عبادت است و هم پایگاه استقامت. که هم نماد سنگ زدن شیطان است و هم سمبل مبارزه با لشگریان شیطان.

می توان با ایجاد موقوفه هایی تا ابد به نصرت این تجلی گاه الهی شتافت و به مبارزان حال و آینده این راه مقدس، امید و دلگرمی داد تا بدانند که خیّرین با مال خود به پشتیبانی از آنان قیام کرده اند.

می شود با وقف، به حمایت از مسلمانان مظلومی پرداخت که به دلیل محافظت از این مسجد شریف، قتل عام می شوند.

با ایجاد موقوفه هایی برای این مسجد می توان تمام اقداماتی که در راستای حفظ و اعتلای نام و یاد آن است را،  تحت الشعاع قرار داد. از حمایت مبارزانش گرفته تا دلجویی از مظلومانش. از جهاد علمی و عملی گرفته تا جهاد در فضای سایبری و مجازی. از جهاد در فضای هنری گرفته تا جهاد در عرصه فکر و اندیشه و قلم.

می شود با وقف نمودن برای این مسجد، سنگی ساخت برای زدن بر پیشانی شیطانیان. 

باید توجه کرد که وقف نمودن برای این مسجد شریف،نه وقف برای یک مسجد در گوشه ای از زمین است، که یک اقدام جهانی است. چرا که قدس شریف نه به یک قوم و یک ملت، که متعلق به تمام مسلمین جهان است. مسجدی است که دلهای جهانیان را متوجه خود کرده است. این مسجد تاثیری فراتر از زمان و مکان دارد. حال و آینده مسلمین با آن پیوند خورده است.

منتظران مصلح جهان، باید جهانی بیندیشند و جهانی عمل کنند.

وقف برای این مسجد شریف، نمونه ای از جهانی جهانی اندیشیدن و جهانی عمل کردن است. مصداق خارج شدن از تعلق زمان و مکان و خالصا لوجه الله عمل کردن است.

وقف برای قدس شریف، تیری به بلندای تاریخ است به قلب تیره استکبار. معنای این عمل این است که مسلمانان تا ابد از قدس و آرمانهایش دست برنمی دارند و بر سر این موضوع با هیچ کس سازش نمی کنند.
طبقه بندی: وقف، مبارزه با استکبار،  وقف برای حمایت از مظلومان،  وقف و انتظار، 
برچسب ها: وقف برای آزادی قدس شریف، وقف برای مبارزه با استکبار،
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.:
By Ashoora.ir & Blog Skin :.