تبلیغات
بخششی تا آسمان - كارخانه تولیدی خیرات و مبرات
بخششی تا آسمان
دلمشغولی‌های وقفی حسین ژولیده
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 14 دی 1393 توسط حسین ‍ژولیده | نظرات ()

دست از طلب ندارم تا کام من برآید 

یا تن رسد به جانان یا جان ز تن برآید

بگشای تربتم را بعد از وفات و بنگر 

کز آتش درونم دود از کفن برآید

با وقف می توان كارخانه ای بنا نمود كه چرخ تولید آن حركتی همیشگی داشته باشد. خیرات و مبرات و پاداش را برای صاحب آن تولید و بدون هیچگونه ضرر و زیانی، بدون اینكه ذره ای از سودش كم شود یكجا به حساب  مؤسس و صاحب كارخانه واریز کند.

محصولات این كارخانه از چرخه خارج نمی شود و همیشه به روز است و مستقیم به دست مصرف كنندگان واقعی می رسد. اصل سرمایه و خرید محصولات و سود قابل توجه آن را هم خداوند مهربان خودش تضمین نموده است.

محصولات و تولیدات این كارخانه، مقدس و ارزشمند است. جز خیر و نیكی، چیزی از این كارخانه بیرون نمی آید. این كارخانه آنقدر وسیع و پیشرفته است که می تواند هر خوبی و كار نیكی را تولید كند.

گاهی محصول این كارخانه، ترویج فرهنگ قرآنی است، گاهی ترویج مكتب اهل بیت علیهم السلام و گاهی ...


آنکه برای ترویج فرهنگ قرآن وقف می کند، هر کسی که بواسطه عمل خیر او با قرآن آشنا و مانوس می شود محصول کارخانه او شمرده شده و واقف در اجر او شریک می گردد.

گاهی نیز، تولیدات این دستگاه، دستگیری از فقرا و ایتام است وگاهی، احداث بیمارستان و درمانگاه، و یا كمك به معالجه بیماران تنگدست و مسكین.

گاهی خروجی چرخ های این كارگاه، افزایش معرفت دینی، تبلیغ و ترویج ارزشهای اسلامی، برپایی مجالس وعظ و خطابه است و گاهی احداث حوزه علمیه، مدرسه و دانشگاه.

محصول این كارخانه معنوی، گاهی كمك به زلزله زدگان و آسیب دیدگان حوادث طبیعی است و گاهی، پناهگاه بی پناهان، درراه ماندگان و آوارگان است.

این كارخانه گاهی بازار ازدواج جوانان را رونق می بخشد و گاهی اشتغال و مسكن آنان را تامین می كند.

خلاصه كارخانه وقف می تواند هر خیر و خوبی را كه تصور كنید، تولید و عرضه كند. هر نیازی كه در جامعه اسلامی احساس شود را برطرف و یا حداقل برای رفع آن قدم های جدی بردارد.
طبقه بندی: آثار وقف،  چرا وقف کنیم؟،  تعریف وقف، 
برچسب ها: آثار و برکات وقف، خدمات مذهبی و اجتماعی وقف،
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.:
By Ashoora.ir & Blog Skin :.