تبلیغات
بخششی تا آسمان - همه باهم باشیم می توانیم!
بخششی تا آسمان
دلمشغولی‌های وقفی حسین ژولیده
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 2 تیر 1394 توسط حسین ‍ژولیده | نظرات ()

با شناخت وقف و پی بردن به آثار و فضائلش،بسیاری از خیراندیشان مشتاق وقف نمودن شده، اما از آنجا که توان مالی چندانی نداشته، ممكن است ناامید شده و از فكر پیوستن به خیل واقفان بیرون بیایند. اما در راه انجام عمل صالحی همچون وقف، ناامیدی معنا ندارد. می شود این افراد نیز توفیق وقف نمودن را پیدا كرده و واقف شوند. ولی چگونه؟ پاسخش آسان است؛ همدلی، مشاركت و یكی شدن. 

فرض کنید در خیابانی یا کوچه‌ای، سنگ بزرگی سر راه رفت‌وآمد مردم قرار گرفته و مشکلاتی را برای همگان بوجود آورده است. سنگ بزرگ است و هیچ‌کس را توان برداشتن آن نیست. آیا باید دست روی دست گذاشت و از خیر برداشتنش گذشت. چاره‌ی کار چیست؟ آیا به مجرد پیدا نشدن فردی قدرتمند، تکلیف ساقط می‌شود؟ بی‌درنگ همگان این مسئله را تأیید می‌کنند که باید همه‌ی افراد برای برداشتن این مانع بسیج شوند و هر کدام زحمت بلند کردن قسمتی از آن را متحمل شوند تا از سر راه مردم برداشته شود.

گاهی مسئله‌ی وقف نیز اینگونه است.


در جامعه‌ی ما افراد زیادی پیدا می‌شوند که علاقه‌ی وافری دارند به اینکه صدقه‌ی جاریه‌ای از خود به یادگار بگذارند اما به سبب مشکلات و توان پایین مالیشان نمی‌توانند به این امر مهم مبادرت ورزند. آیا درست است که به آنها گفته شود دست از این انگیزه‌ی نیکشان بردارند؟ یا بهتر این است یک برنامه، ایده و طرحی ویژه برای این قبیل افراد تدوین شود تا آنان نیز در این کار مهم شریک شوند.

امروزه با شیوع و گسترش انواع سرطان، عرصه خدمت به بیماران سرطانی، به یکی از زمینه هایی که همدلی و مساعدت همه نوعدوستان و خیراندیشان را می طلبد، تبدیل شده است. از این رو ضروری است تا برای مقابله با این پدیده شوم، با وقف برای بیماران سرطانی، مقابله ای جدی صورت گیرد تا هم سیر درمان مبتلایان به این بیماری تسهیل شود و هم، باری از دوش آنان برداشته و مشکلی از مشکلات عدیده آنها را کم کند. به همین جهت سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای نیل به اهداف مذکور بر آن است تا با ایجاد وقف جمعی، گامی استوار بردارد تا از سویی یاریگر جامعه بهداشت و درمان کشور و التیام بخش آلام دردمندان و بیماران این مرز و بوم باشد، و از سوی دیگر امکان مشارکت عمومی را در حوزه وقف و سلامت فراهم نماید. لذا اقدام به تهیه و انتشار اوراق وقفی بیمارستان ویژه بیماران سرطانی نموده تا هر کس با هر توان مالی که دارد، بتواند به افتخار واقف شدن نائل شود. و این اتفاق خجسته ای است که خیلی از افراد علاقه مند به انجام امور خیر می توانند با خرید این اوراق سهام دار معنوی و واقفی خیراندیش در حوزه وقف و سلامت باشند.

 در این طرح، هر سهم به ارزش 100 هزار تومان ارائه شده و مردم می‌تواند با خرید هر تعداد سهم که می‌توانند، در این امر خیر شریک شوند.  مبنای طرح این اوراق، ساخت یک بیمارستان جامع سرطان است که در 11 هزار متر مربع از زمینی در شهر ری در 6 طبقه و در نزدیکی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی احداث خواهد شد تا از لحاظ معنوی نیز نیازهای بیماران را تأمین می کند.

اکنون هرکه می خواهد به خیل واقفان این طرح عظیم بپیوند و پرونده ای سرشار از خیرات برای خود بگشاید، می تواند با خرید اوراق سهام وقف این بیمارستان، در پاداش معالجه و مداوای تعداد زیادی از بیماران سرطانی سهیم باشد.

برای خرید این اوراق کافی است به یکی از شعب بانک ملت در سراسر کشور مراجعه نمایید. البته روش ساده تری نیز برای این کار در نظر گرفته شده است. در این روش مشترکان همراه اول می توانند  با شماره گیری #114*4*733* در این امر معنوی سهیم و گامی بلند در راه احسان و نوعدوستی بردارید.
طبقه بندی: تعریف وقف،  وقف و درمان،  وقف و امور خیریه،  وقفِ آسان،  وقف برای خدمت به بیماران،  مشارکت همگانی در وقف، 
برچسب ها: سهام وقف، مشارکت در وقف،
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.:
By Ashoora.ir & Blog Skin :.