تبلیغات
بخششی تا آسمان - با وقف کمر شیطان را بشکنید
بخششی تا آسمان
دلمشغولی‌های وقفی حسین ژولیده
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 23 آذر 1394 توسط حسین ‍ژولیده | نظرات ()

خطرناک ترین دشمن است. این روسیاه، قسم خورده که نسل بشر را تا آنجا که می تواند گمراه کند. لجوج است و سرسخت. مکار است و حیله گر. انواع ترفندها را به کار می برد تا بتواند بندگان خدا را از پا درآورد. از اسلحه های گوناگونی استفاده می کند تا تعداد بیشتری را به گمراهی  و هلاکت بکشاند. به شکل های مختلفی درمی آید تا افراد مختلفی را فریب دهد. گاهی به شکل فردی خیرخواه، گاهی در قواره و شکل تهدید ، ترس و یا تردید ظاهر می شود، گاهی در قالب تطمیع و تحریص و گاهی... خلاصه به صورت ها و شکل های زیادی درمی آید و رنگ های زیادی عوض می کند.

دشمنی، نامریی است که دشمنی اش را در قالبی پنهان و نامحسوس پی می گیرد. دعوت کننده به هر شر، پلیدی و خباثتی است. زشتی ها را زیبا، بدی ها را خوب،هلاکت را سعادت و سراب را آب گوارا نشان می دهد تا بشریت را به سوی نابودی هدایت كند. از هر راهی که شده تلاش می کند که وارد اتاق فرماندهی ، یعنی قلب و عقل انسان شود. در هر کاری می خواهد شریک شود. حتی به عبادات و اعمال صالح انسان هم رحم نمی کند. می خواهد آنها را هم با هر گناهی، از ریا گرفته تا عجب و منت و... خراب و تباه سازد.

سر راه همه کمین می گیرد. هر طور شده می خواهد چوب لای چرخ انسان ها بگذارد. در دل آدم ها تخم سوء ظن کاشته و تفرقه و نفاق راه انداخته و آنها را به جان هم می اندازد. خیلی خوشحال می شود انسان ها را در بدبختی، گرفتاری، نزاع و کشمکش، فقر و هزاران گرفتاری دیگر ببیند.

حال که آن ملعون اینقدر پلید است و خطرناک، باید با  او مبارزه ای جانانه نمود و ضربه هایی کاری، بر پیکره نحسش وارد نمود. اما چه ضربه ای و چگونه؟

پیامبر رحمت صلی الله علیه و آله ما را در این کار راهنمایی نموده و فرمود:


صدقه پشت شیطان را می شکند.

آری صدقه دادن ضربه ای کاری است که كمر شیطان را می شکند و باعث ضعیف و ناتوانی اش می گردد.

اما ضربه کمر شکن به شیطان باید مستمر و دمادم باشد. چرا که او تا وقت معلومی از خداوند متعال مهلت گرفته و به گمراهی مردم نشسته است. امروز ما را نشانه گرفته و پس از ما نیز، به گمراهی نسل های بعدی ما و هم کیشانمان می پردازد. از این رو مبارز و جهادگر باید به فکر حمله های مداوم و پی درپی باشد تا شیطان را ضعیف تر و زمین گیر نموده تا فرصت کمر راست کردن را از او بگیرد.

به راستی چگونه می توان این کار را انجام داد؟ چگونه می توان صدقه ای ماندگار برای ضربه زدن پیاپی بر پشت شیطان داد؟

راه این مبارزه و هجوم ابدی وقف است. وقف صدقه ای همیشه جاری و ماندگار است که می تواند تا آخرین روز مهلت شیطان بر پیکره اش ضربات پی درپی و شکننده وارد کند. وقف نه یک بار صدقه دادن است که لحظه به لحظه و آن به آن صدقه است.
طبقه بندی: آثار وقف،  چرا وقف کنیم؟، 
برچسب ها: وقف، صدقه ماندگار، صدقه جاری،
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.:
By Ashoora.ir & Blog Skin :.