بخششی تا آسمان
دلمشغولی‌های وقفی حسین ژولیده
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 27 اردیبهشت 1394 توسط حسین ‍ژولیده | نظرات ()

محبت و دوستی مولایمان حسین علیه السلام را به هرکسی نمی دهند. این محبت را خداوند مهربان تنها در دل های مومنین قرار می دهد. این محبت آنقدر بلند مرتبه و رفیع است ، که به هر کس ذره ای از آن را بچشانند، واله و شیدا شده و آن را مایه مباهات، افتخار، خوشبختی و سعادت خود می داند. اما باید توجه نمود که، بذر این محبت را در دلِ هر کس که کاشتند، باید با مراقبت از آن ، به پرورش و شکوفا نمودنش اقدام کند. باید برای تبدیل این محبت به عشق، سعی و تلاش کند تا شکر عملی این نعمت الهی را به جا آورد.

اما چگونه می توان محبت را به عشق تبدیل نمود؟ عشق که با ادعا به وجود نمی آید. باید سنگ محکی باشد تا صدق مدعا به اثبات برسد. وگرنه، همه مدعی عاشقی اند. سنگ محک،پیروی است. عاشق باید به معشوق اقتدا کند. عاشقی که به حرف نیست؛ به عمل است. مدعی عشق باید عاشقی اش را با رفتار خویش ثابت کند. مگر نه اینکه عاشق از معشوق رنگ می گیرد؟
ادامه مطلب
طبقه بندی: وقف و درمان،  وقف و اهل بیت علیهم السلام،  وقف برای خدمت به بیماران، 
برچسب ها: وقف راهی برای اقتدا به اهل بیت، وقف برای بیماران،
نوشته شده در تاریخ شنبه 12 اردیبهشت 1394 توسط حسین ‍ژولیده | نظرات ()

هر آن کس خدمت جانان به جان کرد

به گیتی نام خود را جاودان کرد

خدمت به بیماران و تلاش برای خدمت به آنها، کار مقدس و ارزشمندی است که خداوند متعال آن را بسیار دوست داشته و برایش اجر و پاداش فراوانی قرار داده است. تا آنجا که تلاش برای برآوردن نیاز یک بیمار را عامل پاک شدن از گناهان قرار داده است. [1]  از این رو، برخی افراد خیراندیش که  مشتاق گام نهادن در این مسیر مقدس هستند و دلشان می‌خواهد برای بیماران کاری کنند، اقدام به ساخت و راه‌اندازی مراکز خیریه‌ای از قبیل درمانگاه، بیمارستان و... می‌کنند و نام خیریه را بر آن می‌نهند تا روزنه امیدی برای بیماران نیازمند باشد و اینگونه، بتوانند هزینه‌های درمانی آنها را کاهش و حتی به صفر برسانند.

البته و صد البته که این کار، اقدامی ارزشمند،خداپسندانه و بسیار مقدس است و این فرهنگ نوعدوستی باید روز به روز بیشتر ترویج شود. اما نکته‌ای که باید به آن توجه نمود، دوام این حرکت و کار مقدس است. روشن نمودن چراغی در تاریکی بسیار خوب است اما روشن ماندنش، مهمتر و ارزشمندتر است. باز ماندن روزنه امید در دل محرومان، به مراتب بهتر از آن است که روزنه‌ای به روی درماندگان گشوده اما پس از مدتی بسته شود و آتش حسرتش برجای مانده و خود دردی بر دردهای آنان بیفزاید. اگر تاسیس یک درمانگاه خیریه بسیار ارزشمند است، ارزشمندتر از آن، دوام خیریه ماندن است.

درمانگاه خیریه، درخت زیبایی است که


ادامه مطلب
طبقه بندی: وقف و درمان،  وقف و امور خیریه،  تعریف وقف،  چرا وقف کنیم؟،  وقف برای خدمت به بیماران،  آثار وقف، 
برچسب ها: خدمتی ماندگار، وقف بخششی تا ابد،
نوشته شده در تاریخ جمعه 4 اردیبهشت 1394 توسط حسین ‍ژولیده | نظرات ()

جز سر کوی تو ای دوست ندارم جائی

در سرم نیست بجز خاک درت سودائی

همه ما قبل از هر چیز، در هر شغل و یا لباسی كه باشیم، در بازاری قرار گرفته ایم و مشغول کسب و کار هستیم. این را امام هادی علیه السلام در کلامی نورانی و حكیمانه بیان نموده و فرموده است: دنیا بازاری است كه عده ای در آن سود می برند و عده ای دیگر زیان.1

آری دنیا بازار و محلی برای تجارت است. بازار عجیبی است. اگر كسی زرنگ باشد و قوانین تجارت را در این گذر رعایت كند می تواند بالاترین سودها را از آنِ خود كند.

در بازار دنیا، یكی از تجارت های پرمنفعت، وقف است. وقف تجارتی سودمند است که حتی بعد از مرگ نیز جریان دارد و صاحبش را بهره مند می گرداند. این نوید را پیامبر مهربانمان داده و فرمود:  هنگامی که مومنی از دنیا برود پرونده اعمالش بسته می شود مگر در سه مورد: 1- صدقه ای(وقف) که بعد از مرگ نیز جریان دارد 2- علمی که از خود به جای گذاشته و پس از مرگ نیز از آن استفاده می شود 3- فرزند صالحی که برای او دعای خیر می کند.2

حال هر كه دلش میخواهد بیشترین سود و بهره را از ثروت و دارائیش ببرد، شتاب کند و تا فرصت هست در این سرمایه گذاری کم نظیر مشارکت کند. بازگشت اصل سرمایه و سود آن قطعی است و هیچ احتمال ضرری در آن نیست. سود و سرمایه را هم در بهترین زمان، درست همان موقعی که انسان دستش خالی است و بدان نیاز مبرم دارد، به او بازمی گردانند.
ادامه مطلب
طبقه بندی: وقف و درمان،  وقف و امور خیریه،  وقف برای خدمت به بیماران، 
برچسب ها: وقف برای درمان،
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.:
By Ashoora.ir & Blog Skin :.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic